Logo

Deskis iepazīstināja ForestMan programmatūru Somijas konference Forest&Photonics

  • Divu valstu dati vienā programmā.
  • Satelīta datu izmantošana automātiskai noteikšanai.
  • Digitāls rīks meža īpašniekam un mežizstrādes meistaram

ForestMan tika prezentēts konferencē ForestPhotonics, kurā piedalījās Somijas mežsaimniecības uzņēmumi un organizācijas. Tā kā Somijas mežsaimniecības uzņēmumi darbojas arī Baltijā, viņi arī ir ieinteresēti meklēt informāciju par Igaunijas un Latvijas mežiem.
Igaunijas un Latvijas IT komandas vairāk nekā gadu strādāja ar lietojumprogrammu, kas izstrādāta ar Interreg Igaunija-Latvija projekta finansējuma atbalstu.
"Iepriekš nebija programmatūras, kas ļautu apskatīt cita valsts meža datus. Mums tas jau iepriekš tika jautāts, un tagad tas beidzot ir izdarīts. Latvijā ir daudz meža un zemes kadastra datus ir grūti dabūt. Latvijas mežu reģistru un datu bāzu izmantošana ir ļoti dārga. Lietotāju novirzīšana uz kopēju platformu dod mums iespēju piedāvāt pieejamākas cenas un tehniski vienkāršo mežsaimniecības darbus," skaidro Pille.


Pic

Satelītdatu iekļaušana jaunajai lietojumprogrammai piešķir jaunas iespējas, kas ļauj arī attālināti novērtēt mežu. "No savas puses mēs saviem klientiem piedāvājam arī gatavus risinājumus, kuriem ir ērti piekļūt.
Piemēram, jūs varat nosūtīt novērtēšanai meža teritoriju. Tas sniedz informāciju par to, vai pēdējā mēneša vai gada laikā ir mežā notikušas izmaiņas. Tā kā ne vienmēr ir iespējams atrasties lielos mežu masīvos, satelīta dati sniedz informāciju par notikušajām izmaiņām," atklāj Pille.

Logo
Latvian